Nadaju se boljem grejanju
BOR – Na početku ove grejne sezone zabeleženo je više kvarova na vrelovodnom i toplovodnom sistemu u Boru u odnosu na prethodne godine. Takva je situacija i danas bila u ulicama Vase Pelagića i Stevana Mokranjca. Radio televiziji Bor se i dalje javljaju gledaoci koji imaju probleme sa grejanjem.
U Borskoj Toplani kažu da u toku letnje sezone nije bilo mnogo radova na cevovodu jer se prvenstveno radilo postavljanje prekidnih ventila, kako bi bilo moguće isključivanje što manjih delova grada kada dođe do kvara i izrade izmenjivača. Zbog toga mreža nije bila pod pritiskom, pa preventivna sanacija kvarova nije rađena. Mreža u Boru stara je više od 40 godina, a samo na bazi gubitka hemijski obrađene i vrele vode, zbog curenja u toku godine, Toplana gubi oko 50 miliona dinara godišnje kažu u ovom komunalnom preduzeću.
