Nakon Gimnazije, od obustave nastave odustala i Mašinsko-elektrotehnička škola u Boru

0
15012024_srednje_skole

BOR – Nakon što je Gimnazija donela odluku da se đaci vrate u školske klupe, od sutra nastava kreće i za učenike Mašinsko-elektrotehničke škole u Boru. Nastavničko veće ove škole odlučilo je da odustaje od obustave rada i da se vraćaju redovnoj nastavi sa časovima od 45 minuta. Međurim, kako Televizija Bor saznaje, maturanti Mašinko-elektrotehničke škole su na plenumu doneli odluku o blokadi nastave u toj školi koja će trajati svakog radnog dana od 9 do 15 časova tokom koje nastava neće biti moguća, ali će boravak u školi učenicima, zaposlenima i direktoru biti omogućen.

Blokada nastave, koju su učenici i nastavnici pokrenuli kao reakciju na društvena dešavanja i u znak podrške studentskim zahtevima, nastavlja se u Ekonomsko – trgovinskoj i Tehničkoj školi. Naredni sastanak Nastavničkog veća ovih škola biće održan u petak kada će se odlučivati o daljim koracima.

Osnovne škole u Boru rade normalno od početka drugog polugodišta, dok su srednje škole bile u blokadi.

.

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE