Neophodno da svi neregistrovani pripejd korisnici registruju broj do 10. februara
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija podseća sve neregistrovane pripejd korisnike da je neophodno da do 10. februara ove godine registruju svoj telefonski broj.
U obaveštenju o obaveznoj registraciji pripejd brojeva, Ministarstvo navodi da je postupak registracije moguće obaviti fizički, u poslovnicama pružaoca usluge širom zemlje, uz identifikacioni dokument, kao i onlajn, korišćenjem šeme elektronske identifikacije osnovnog nivoa pouzdanosti.
Nakon isteka roka za registraciju, 10. februara, neregistrovanim pripejd korisnicima biće obezbeđena samo primerena količina saobraćaja potrebna za registraciju i pozive ka hitnim službama, i to u periodu od narednih 90 dana. Nakon isteka tog roka, svi neregistrovani pripejd brojevi biće deaktivirani.
