Nezavisni eksperti iz Amerike kontrolišu opravdanost ulaganja u novu topionicu
BOR – Eksperti iz Amerike, Erik Partelpog i Timoti Oliver, koji proveravaju opravdanost uloženih sredstava u izgradnju novih pirometalurških agregata u Boru i to sa tehničko-tehnološkog, ekološkog i ekonomskog aspekta, u razgovoru sa menadžmentom Rudarsko-topioničarskog basena Bor, istakli su veliko zadovoljstvo onim što su ustanovili na terenu. Posebno su naglasili da im je prvi utisak o radu nove topionice i fabrike sumporne kiseline veoma pozitivan.
Erik Partelpog je poslednji put u Boru bio 2006. godine sa predstavnicima Svetske banke. Poredeći ono što je video sada sa onim što je imao priliku da vidi pre deset godina istakao je da Bor može da bude ponosan na ono što ima. Dodao je i da je sa kolegom posetio novu fabriku sumporne kiseline i video na licu mesta put kojim gasovi ulaze u fabriku, ali ne izlaze iz nje kao ranije. Prvo je primetio da nema dima, a da sve besprekorno funkcioniše uverio se i nakon što su ga kolege iz Bora odvele na vidikovac da odatle vidi grad. Ovom prilikom obavešten je i da je u fabrici sumporne kiseline izbio požar, međutim prema onome što je video ističe da fabrika sada veoma dobro radi.
Nadovezujući se na utisak kolege, Timoti Oliver rekao je da su obojica pre dvadeset godina, zbog zajedničkog posla, živeli neko vreme u američkom gradu Silver siti, te da je to grad sa kojim bi Bor trebalo da bude bratski grad. Osim topionice i planinskog kraja, Bor je ekperte na ovaj američki grad podsetio i po načinu života, kao i gužvi na gradskim ulicama.
Nezavisni eksperti iz Amerike kontrolišu… by rtvbor
