Nova mehanizacija za uređenje okoline puteva u Boru
Neuobičajno toplo vreme za februar, bez padavina, omogućilo je borskim komunalnim preduzećima, da ranije nego što je planirano počnu uređenje puteva u Boru. Pored puteva kojima prolazu prigradski linijski saobraćaj uklanja se šiblje, granje i orezuje drveće, a na ovom poslu angažovana je nova mehanizacija.
BOR – Radnici Javno komunalnog preduzeća „3. oktobar“ počeli su, zahvaljujući lepom vremenu, uklanjanje šiblja i orezivanje drveća pored najprometnijih saobraćajnica prema seoskim mesnim zajednicama. U toku je uređenje okoline novog Zlotskog puta, a po završetku ovog pravca, radovi će biti nastavljeni prvenstveno na putevima kojima ide prigradski prevoz, a zatim i na ostalim deonicama.
Zahvaljujući izdvajanju sredstva iz gradskog budžeta i nabavci nove opreme, ove godine će se za ove radove prvi put koristiti kombinovana radna mašina sa specijalnim priključkom za ovu namenu, koja bi trebalo značajno da ubrza uređenje okolnih delova puteva.
Grad Bor je za nabavku nove opreme za javno komunalna preduzeća do sada izdvojio više od 300 miliona dinara, a u Javno komunalno preduzeće „3. oktobar“ prošle godine stiglo je ukupno 13 novih radnih mašina.
