Nove medalje za borske kik boksere i karatiste, fudbaleri polovično

0

Borski fudbalski klubovi zabeležili polovičan uspeh u prvenstvenim utakmicama tokom vikenda. Na evropskom kupu dve zlatne medalje osvojili su kik bokseri, a na kupu Srbije do srebra su stigli karatisti.

BOR – Fudbaleri Bora igrali su na domaćem terenu nerešeno 2:2 sa ekipom Tanasko Rajić iz Pirota u 24. kolu Zone istok. Slatina je na svom terenu poražena od Balkanskog 4:0, a Zlot je na gostovanju u Negotinu igrao 1:1 sa Hajduk Veljkom.

U ostalim utakmicama Đerdap je zabeležio novu pobedu na gostovanju u Trgovištu protiv ekipe Knjaza 3:0 i napravio još jedan značajan korak ka tituli prvaka. Rajko Mitić je u Beloj Palanci savladao Jedinstvo 4:1, Radnički je u Lubnici savladao Rtanj 2:1, a Ozren je u Sokobanju ubedljivo pobedio Brodoremont iz Kladova 6:0.

Šest kola pre kraja takmičenja Đerdap je na prvom mestu sa 59 bodova iz 22 utakmice, drugu poziciju preuzeo je Balkanski sa 53 boda, dok je Bor posle ovonedeljnog remija pao na treće mesto sa 52 boda i utakmicom više prve dve ekipe. Na četvrtom mestu je Tanasko Rajić sa 49 bodova. Zlot je sedmom mestu sa 30 bodova, a Slatina deli deseto i 11 mesto sa Knjazom sa 24 boda. Na dnu tabele su Brodoremont sa 18 i Ozren sa 12 bodova.

U 23. kolu Borske okružne lige, Krivelj je na svom terenu poražen od Šarbanovca 2:1, Brestovac je kao domaćin pobedio Polet 6:0, a Nemetali su u Donjoj Beloj Reci igrali nerešeno 2:2 sa Malom Vrbicom. Najbolje plasirana ekipa iz Bora je Šarbanovac na trećem mestu sa 48 bodova, Brestovac je sedmi sa 31-nim, a Nemetali osmi sa 30 bodova, dok Krivelj deli deveto i deseto mesto sa Urovicom sa po 26 bodova.

Na Evropskom kupu u kik boksu, koji je održan u Sarajevu, takmičari kik boks kluba Bor osvojili su dve zlatne medalje. Uroš Krstić je stigao do prvog mesta u disciplini lou kik, a Damir Sejdija je zlatnu medalju odvojio u disciplini k1.

Dunja Lepić, takmičarka Karate kluba Bor osvojila je na kupu Srbije za seniore, juniore i kadete, srebrnu medalju u borbama u kategoriji seniorki do 50 kilograma.  U kadetskoj konkurenciji Filip Bejić stigao je do 5. mesta.