NSZ ispravno isplaćivala novčanu naknadu
Vrhovni kasacioni sud potvrdio je da je Nacionalna služba za zapošljavanje zakonito i ispravno obračunavala i isplaćivala novčanu naknadu po osnovu nezaposlenosti. Ovim pravnim stavom potvrđena je ispravnost preporuke iz nalaza Državne revizorske institucije iz 2012. godine, stoji u saopštenju te institucije.Protiv Nacionalne službe za zapošljavanje bilo je pokrenuto više desetina hiljada sudskih sporova za naknadu štete zbog navodno manje isplaćene novčane naknade, a sudovi su u više od 10.000 predmeta presudili u korist stranaka što je za posledicu imalo isplatu enormnog iznosa iz sredstava budžeta Republike Srbije. Najveći deo ovih sredstava odnosio se na advokatske i troškove veštačenja. Nacionalna služba za zapošljavanje izražava uverenje da će sudovi u najkraćem roku uskladiti svoju praksu sa pravnim stavom Vrhovnog kasacionog suda. Nacionalna služba za zapošljavanje razmotriće mogućnost obeštećenja od lica koja su se na ovaj način naplatila, a putem obnove svih sudskih postupaka u kojima je nezakonito presuđeno i isplaćena razlika novčane naknade.
