Obe doze vakcine u Boru primila trećina građana
BOR – Prema podacima epidemiološke službe Doma zdravlja u Boru, ukupan broj datih doza vakcine protiv virusa kovid 19 na punktovima u gradu i u selima je 24.309. Prvu dozu vakcine primilo je nešto više od trećine Borana, a obe doze oko 28 odsto punoletnih građana.
Odziv građana je poslednjih nedelju dana nešto veći nego ranije, kaže epidemiolog, doktorka Javorka Stankulić, ali naglašava da procenat stanovništva koji je vakcinisan još uvek nije dovoljan da bi moglo da se govori o kolektivnom imunitetu.
Ukupna epidemiološka situacija u Boru i dalje je nesigurna, bez obzira na to što se broj obolelih pacijenata smanjuje, virus kovida još uvek cirkuliše među stanovništvom, tako da su mere prevencije i dalje neophodne, a vakcinacija svakako predstavlja najsigurniji način zaštite stanovništva, naglašavaju u epidemiološkoj službi u Boru.
