Obeležena godišnjica formiranja Prve proleterske brigade
BOR-Godišnjicu formiranja Prve proleterske brigade svečano su obeležili Organizacija rezervnih vojnih starešina i Gradski odbor SUBNOR-a u Boru. Na dan sećanja na borce Prve Proleterske brigade je istaknuto da je na ratnom putu prešla 20 hiljada kilometara, a u njenim borbama učestvovalo je više od 20 hiljada ljudi iz Jugoslavije, među kojima i 18 sa područja Bora. Na čelu prvog bataljona bio Boranin Isidor Munjin.
Prva proleterska brigada formirana je između 21. i 22.decembra 1941.godine u Rudu i tada je imala blizu 1.200 boraca.
