Obezbeđena zaliha pred revanš utakmicu Čelendž kupa

Borske rukometašice pobedile su Krivaju, u Zavidovićima, u Bosni i Hercegovini, na početku takmičenja u Čelendž kupu 39:25, poluvreme 20:12.

U debitantskom nastupu u Evropi, silno motivisana borska ekipa bila je znatno bolji rival i, brzom i efikasnom igrom, još u prvom poluvremenu obezbedila osam golova prednosti. Kvalitetnu partiju Boranke su pružile i u nastavku, pa revanš utakmicu dočekuju sa 14 golova zalihe.

Učinak u napadu borske rukometašice su rasporedile gotovo ravnopravno: šest golova postigla je Ana Marković, pet Aleksandra Bakša, a još šest rukometašica upisalo je po dva ili tri pogotka. Nešto kvalitetniju partiju u napadu domaće ekipe pružile su Dragana Boro i Amela Džakmić, sa po šest golova.

Revanš utakmica na programu je u Boru, naredne subote, u 19 sati, a dva kluba su dogovorila da ponove i druženje i utakmice juniorskih selekcija, kao dodatak eliminicionim susretima seniorskih timova.