Od 1. aprila prestaje obaveza korišćenja zimskih guma
Vozači u Srbiji od 1. aprila nisu u obavezi da imaju zimske gume na sva četiri točka ukoliko na kolovozu ima poledice, leda ili snega.
Prema važećem Zakonu o bezbednosti saobraćaja vozila u Srbiji, u periodu od 1. novembra pa do 1. aprila, moraju da imaju sve četiri zimske gume, čija dubina gazećeg sloja ne sme biti manja od četiri milimetra.
Iz Agencije za bezbednost saobraćaja međutim stalno ističu da su zimski pneumatici na točkovima preporučljivi i kada su kolovozi suvi, ali ako su spoljne temperature niže od sedam stepeni Celzijusa, jer je na tim temperaturama njihov zaustavni put prilikom kočenja i do dva puta duži od uobičajenog traga koji ostavljaju zimski pneumatici.
