Od 1. do 7. juna pojačana kontrola vozača dvotočkaša
Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo je da će od 1. do 7. juna širom Srbije biti sprovedena pojačana kontrola saobraćaja usmerena na vozače motocikala, mopeda, bicikala i lakih električnih vozila. Akcija se realizuje u okviru međunarodne kampanje ROADPOL-a, u kojoj učestvuju 34 evropske države.
Saobraćajna policija kontrolisaće da li vozači i njihova vozila ispunjavaju uslove za učestvovanje u saobraćaju, da li se kreću propisanim površinama, kao i da li upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci.
Iz MUP-a podsećaju da je tokom prošle godine svaka peta osoba stradala u saobraćajnim nezgodama bila vozač dvotočkaša, što ovu kategoriju učesnika u saobraćaju svrstava među najugroženije.
