Od 2026. besplatno odvoženje otpada za domaćinstva u borskim selima

0
18122025_oslobadjanje_od_placanja_smeca

Na sednici Skupštine grada Bora doneta je odluka koja će smanjiti troškove domaćinstava u borskim selima. Od početka naredne godine, stanovnici sela imaće manja izdvajanja za komunalne usluge, što je jedna od mera usmerenih ka olakšavanju života van gradskog područja.

BOR – Odbornici Skupštine grada Bora usvojili su na 25. sednici odluku o oslobađanju plaćanja usluga odvoženja i deponovanja smeća za sva seoska domaćinstva na teritoriji grada, koja će se primenjivati od 1. januara 2026. godine u svim borskim selima.

Kako je istaknuto tokom sednice, cilj ove mere je finansijsko rasterećenje stanovnika seoskih sredina, jer ova domaćinstva nisu priključena na sistem daljinskog grejanja i imaju veće troškove grejanja tokom zimskog perioda.

Prema rečima gradonačelnika Bora Aleksandra Milikića, odluka predstavlja još jedan korak ka ravnomernijem razvoju gradskih i seoskih sredina, kao i potvrdu opredeljenja da se kroz odgovornu budžetsku politiku unapredi kvalitet života svih građana Bora.

U narednom periodu biće razmotren i predlog odbornika da se u ovu odluku dodaju i gradska naselja Brezonik i Bor 2, koja takođe nisu u sistemu daljinskog grejanja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE