Odbojkašice Bora pred jesenjom titulom

0

BOR- U derbiju jesenjeg dela sezone, utakmici dva tima koja su najviše pokazala u prethodnih devet nedelja, odbojkašice Bora savladale su ekipu Zaječara 3:0 u setovima, čime su od, do ovog kola neporaženog rivala, preuzele prvo mesto na tabeli. Mladi gostujući tim dobro je počeo utakmicu, a nakon kratkotrajnog prekida duela zbog nestanka struje, Boranke su uspele da se vrate u igru i dobiju set 27:25. Sredinom drugog seta ponovo su „dodale gas“ i ovaj period igre dobile 25:21, a bolji kvalitet u ovom trenutku dokazale su završnim setom koji su dobile 25:17.

„Očigledno je bilo dogovoreno da nam ugase svetlo da bi mi dobile taj prvi set. Ne, stvarno, devojke su dobre. I mi smo, ali one su bile spremnije od nas, definitivno. One imaju treninge pet puta nedeljno i utakmice, ali mislim da je ovde iskustvo malo više doprinelo da mi budemo prve na tabeli“, rekla je Sanja Spasić, trener i igrač ŽOK Bor i dodala da su i same iznenađene liderskom pozicijom iako smatra da su timovi plasirani do petog mesta u potpunosti zaslužili aktuelnu poziciju na tabeli.

„I drago nam je zbog ovakve podrške jer sala odavno nije bila ovako puna, a tu je i naša „školica odbojke“, pa su uz mlađu publiku došli i roditelji“, zaključila je Sanja Spasić.

Takođe u desetom kolu, Fabrika bakarnih cevi Majdanpek savladala je tim Topličanina 3:0 u setovima- 25:12, 25:16 i 25:23, čime je zadržala treće mesto na tabeli i realne šanse da se u nastavku sezone umeša u borbu za prelazak u viši rang.

Vodeći Bor sada ima 28 bodova, Zaječar 26, a Majdanpek 22 boda.

U završnom kolu polusezone, Boranke gostuju drugom timu Leskovca, koji je pretposlednji na tabeli, Zaječar dočekuje Kuršumliju, a Majdanpek gostuje Aleksincu.

Odbojkašice Bora pred jesenjom titulom, 18. decembar 2016. (RTV Bor)