Odlična saradnja Bora i Nacionalnog saveta Vlaha
BOR – Od zemalja koje nisu članice Evropske unije Srbija ima najliberalniji zakon o nacionalnim manjinama, koji omogućava da se svaki građanin izjasni prema tome kako se kako se oseća, a nacionalnim savetima omogućava nesmetan rad, rekao je predsednik Nacionalnog saveta Vlaha u Republici Srbiji, Novica Janošević, na sastanku sa gradonačelnikom Bora Aleksandrom Milikićem.
Saradnja između nacionalnog saveta Vlaha i lokalne samouprava ocenjena je kao odlična, a na sastanku se razgovaralo i o mogućnostima za povećanje broja kulturnih manifestacija koje neguju tradiciju Vlaha. Kako je istaknuto ovom prilikom Bor je multinacionalna sredina koja poštuje prava svih nacionalnih manjina, a Grad Bor će u narednom periodu izdvojiti dodatna sredstva za finansiranje svih nacionalnih saveta.
Osim predstavnika lokalne samouprave, sastanku u sali Skupštine grada Bora prisustvovali su i članovi Nacionalnog saveta Vlaha iz Bora.
