Odložena ekskurzija borskih srednjoškolaca
BOR – Ekskurzija u Italiju, na koju je trebalo da krene 73 učenika četvrte godine Mašinsko elektrotehničke škole iz Bora, odložena je zbog zatvaranja graničnih prelaza između Hrvatske i Srbije.
Prema rečima direktora ove škole Milovana Božovića, na osnovu razgovora sa ministarstvom prosvete i agencijom preko koje je dogovorena ekskurzija, postoje bezbednosni rizici za putovanje učenika i zbog toga je ekskurzija do daljnjeg odložena. Roditelji su obavešteni preko učenika i lično, novac za ekskurziju je još uvek na računu saveta roditelja, a očekuje se da, kada se na granici sa Hrvatskom situacija normalizuje, ekskurzija bude organizovana u roku od nekoliko dana.
Učenici Ekonomsko trgovinske škole koji su već na ekskurziji vraćaju se u Srbiji preko Mađarske, a njihov povratak u Bor očekuje se sutra oko devet sati.
