25082021_krizni_stab

SRBIJA – Krizni štab za borbu protiv korona virusa odlučio je da nastava u školama u Srbiji od septembra bude održavana regularno i da časovi traju 45 minuta. Napravljena su tri modela funkcionisanja škola koja će zavisiti od ukrštanja podataka, zasnovanih na broju zaraženih, procentu pozitivnih testova i mera prevencije u školama, rekao je ministar prosvete Branko Ružić.

Prvi model pripadaće potpuno sigurnom okruženju, deca sede zajedno u klupama, nose masku dok razgovaraju ili odgovaraju, vakcinisani nastavnici ne nose masku sve dok ne priđu učeniku na razdaljinu od 1,5 metra. Drugi model je kombinovani model, sličan prošlogodišnjem za učenike sedmog i osmog razreda i srednjoškolce, što znači da jedan dan idu onlajn, a sledeći dan bi imali neposrednu nastavu. Treći model predstavlja one najugroženije jedinice lokalne samouprave i za te škole je pripremljena onlajn nastava za srednjoškolce, a za osnovce kombinovana nastava. Đaci od prvog do četvrtog razreda išli bi na časove od 30 minuta i delili bi se na grupe manje od 16 učenika. Kada je reč o predškolskim ustanovama, deca neće nositi maske, kao ni vakcinisani vaspitači, rekao je Ružić.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE