Olimpijski plamen stigao u Bor
BOR – Najsvečanijim sportskim događajem paljenjem olimpijske baklje, u borskom sportskom centru, svečano je najavljena jubilarna deseta Školska olimpijada, koja će se održati u Vranju od devetog do 17. maja. Čast nošenja olimpijskog plamena u Boru pripala je strelcu Mariji Belčić koja će grad bakra predstavljti na Olimpijadi u Vranju. Borski okrug imaće predstavnike u stonom tenisu, streljaštvu, plivanju, košarci i džudou. Iz Borskog okruga na Olimpijadu će ići više od 200 najboljih sportista koji će se takmičiti u 13 disciplina. Jedan od prioritetnih zadataka lokalne samouprave je i unapređenje i razvoj školskog sporta, zbog toga su ovakve i slične manifestacije uvek imale punu podršku lokalnog parlamenta. Olimpijski plamen promoviše školski sport i olimpijska načela. Ka Vranju, gradu gde će Školska olimpijada biti održana, krenuo je iz Sremske Mitrovice 21. marta. Do sada je plamen prošao više od 20 gradova Srbije.
