Ometanjem saobraćaja iskazana građanska neposlušnost u Boru
BOR – I studenti Tehničkog fakulteta u Boru pozvali su građane da pokažu građansku neposlušnost zbog nezadovoljstva situacijom u državi. Tim povodom, studenti i građana su danas, u najfrekvetnijem delu dana, na raskrsnici na IV kilometru u Boru, ometali saobraćaj na pešačkom prelazu kako bi, na taj način izrazili nezadovoljstvo neispunjavanjem zahteva studenata u blokadi. Na ovoj lokaciji bii su raspoređeni i pripadnici policije, koji se održavali kontunuitet saobraćaja. Značajnijih incidenata tokom ovog protesta nije bilo.
Inače, osnovni zahtevi studenata u blokadi su, kako je rečeno raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, uklanjanje Ćacilenda i oslobađanje uhapšenih studenata, a na društvenim mrežama objavili su i vodič za građansku neposlušnost, koja prema njihovom tumačenju predstavlja svesno i odgovorno kršenje zakona, bez ugrožavanja telesnog integriteta pojedinaca i nanošenja veće ili trajne materijalne štete, a zarad iskazivanja nezadovoljstva građana.
