Otvaranje rudnika Čukaru Peki očekuje se na jesen
BOR – Rudnik Čukaru Peki pored Bora biće otvoren na jesen, najavila je ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović prilikom nedavne posete mesnoj zajednici Metovnica. Kako je rečeno tom prilikom biće to prvi zeleni rudnik u Srbiji, koji će imati mnogo veće ekološke standarde zahvaljujući tehnologijama 21. veka.
Očekuje se da njegovim puštanjem u rad, Srbija postane drugi proizvođač bakra i zlata u Evropi, iza Poljske koja je na prvom mestu.
Pitanje otkupa zemljišta za potrebe rudnika i problema koji se tu pojavljuju biće rešavano na sastancima koji se svakog petka održavaju u ministarstvu rudarstva sa predstavnicima kompanije Ziđin, naglasila je Zorana Mihajlović.
Kompanija Ziđin Majning do sada je izgradila gotovo sve potrebne objekte i infrastrukturu potrebnu za otvaranje i pokretanje pune proizvodnje u rudniku Čukaru Peki, koji je u ovom trenutku jedno od najbogatijih rudnih ležišta bakra i zlata u svetu.
