Otvorena humanitarna izložba u ŠOSO „Vidovdan“
BOR – Umetnici, ljudi dobre volje, željni da pomognu i onima kojima je pomoć najpotrebnija novogodišnje praznike učine veselijim, posetili su i Školu za osnovno i srednje obrazovanje „Vidovdan“ u Boru. Naime, u holu škole otvorena je dvodnevna prodajna izložba umetničkih slika, upotrebnih i ukrasnih predmeta koje različitim tehnikama kreiraju autori iz Bora i Zaječara. Njihov cilj jeste da delom zarađenog novca pomognu nabavku neophodnih nastavnih sredstava i didaktičkog materijala za Montesori kabinet koji je u školi otvoren prošle godine.
„Sličnu izložbu organizovala sam u Zaječaru i zvala sam neke umetnike iz Bora. Tada smo novac prikupljali za decu obolelu od multiple skleroze, pa sada ja njima uzvraćam posetu. Želeli smo da i ovaj put pomognemo deci i da im praznike učinimo boljim i lepšim“ – rekla je Irena Bogdanović, autor iz Zaječara.
„Okupili smo se da ovaj deci pomognemo koliko smo i u mogućnosti. Njima taj materijal veoma znači za učenje i razvoj, pa se nadamo da ćemo doprineti stvaranju boljih uslova rada za ove mališane“ – istakla je Maja Jotić, autor iz Bora.
Prema rečima direktora škole, Sonje Savić, svaka pomoć je i za nastavnike i za đake veoma značajna, a za učila koja su u svakodnevnom radu neophodna potrebno je dosta novca.
„Dobri ljudi postoje u svakom gradu, pa evo i kod nas. Naše prijateljice odlučile su da nam pomognu ovom humanitarnom, prodajnom izložbom i da našim učenicima podare nova nastavna sredstva i radni materijal. Novac ćemo iskoristiti za kupovinu didaktičko-edukativnog materijala. Cilj nam je da upotpunimo Montesori kabinet koji smo otvorili prošle godine, a gde i dalje nedostaju određeni materijali za rad. Na ovaj način upotpunićemo kabinet i omogućiti kvalitetniji rad sa decom“ – kaže Sonja Savić, direktor ŠOSO „Vidovdan“ u Boru.
Prodajna izložba i drugog dana, za građane je otvorena od 17 sati.
