Otvorene prostorije GG „Ljudi u centru“
Grupa građana „Ljudi u centru“ otvorila je svoje prostorije u Boru. Cilj ovog udruženja je, da u razgovoru sa građanima, formuliše aktivnosti i ideje koje bi doprinele napredovanju grada i da omogući da građani budu nosioci aktivnosti.
BOR – U Ulici „Moše Pijade“ u Boru, preko puta Doma kulture, otvorene suprostorije Grupe građana „Ljudi u centru“. Kako je rečeno na otvaranju, ovo udruženje će se prvenstveno baviti ljudima i njihovim potrebama, kroz različite oblike delovanja.
Ova grupa građana trenutno ima oko stotinu članova i aktivista, a ideja je da se u narednom periodu što više ljudi priključi, kako bi se čulo njihovo mišljenje i kako bi se društvene aktivnosti usmerile na potrebe koje iskazuju građani.
Cilj je da ljudi budu u prvom planu i da se, u saradnji sa njima, osmisle aktivnosti, programi i akcije i formulisati prioriteti za grad u narednom periodu.
