Ozimi usevi na borskim njivama u dobrom stanju
Ozimi usevi na borskim njivama su u dobrom stanju. Za sada imaju dovoljno vlage, nije bilo oštećenja od izmrzavanja, ali je primetno neujednačeno nicanje zbog pomeranja termina jesenje setve.
BORSKI OKRUG – Stanje ozimih useva na području borskog okruga je dobro, ocenjuju agronomi. Na pojedinim parcelama uočeno je žutilo na pšenici usled nedostatka azota te se ratarima savetuje prihrana u skladu sa preporučenim dozama mineralnog đubriva. Usevi se nalaze u različitim fazama razvića od nicanja do bokorenja jer su sejani u različito vreme od kraja septembra do kraja decembra. Najvažnije je da poljoprivrednici redovno obilaze parcele kako bi mogli blagovremeno da reaguju u slučaju da primete promene na kulturama, napominju stručnjaci.
Na području borskog okruga pod ozimim kulturama je oko 23.000 hektara, a dominira pšenica.
