Pet medalja za borske karatiste na dva takmičenja

BOR – Borski karatisti nastupali su tokom vikenda na dva turnira. Takmičari Karate kluba Tigar učestvovali su na 48. međunarodnom turniru „Zlatni pojas“ u Čačku. Karate Kluba Tigar je nastupio sa tri takmičara. Branka Vladimirović i Milutin Mašić osvojili su bronzane medalje u borbama, dok je treći takmičar, Kosta Pajkić izgubio u prvom kolu. Na turniru Zlatni Pojas u Čačku nastupalo je 1000 takmičara iz 120 klubova.

Karate klub Bor učestvovao je u Smederevu na Kupu karate saveza uže Srbije za starije uzrastne kategorije. Dva takmičara ovog kluba nastupala su u katama i u borbama. U konkurenciji kadeta Emir Sejdija osvojio srebrnu medalju u borbama, dok je kadetkinja Anastasija Đurić osvojila dve bronzane medalje u katama i borbama. Na Kupu karate saveza Srbije nastupilo je više od 300 takmičara iz 42 kluba.