Plan za uređenje putne infrastrukture u Boru za 2022. godinu
BOR – U putnu infrastrukturu na užoj teritoriji grada Bora, bez seoskih mesnih zajednica, ove godine će biti uloženo ukupno 500 miliona dinara. Polovina ovih sredstava preneta je iz prošlogodišnjeg budžeta, jer nije bila realizovana javna nabavka, a druga polovina biće obezbeđena rebalansom gradskog budžeta za ovu godinu, rekao je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić u emisiji Aktuelno Televizije Bor.
Radovi su počeli u Novom gradskom centru, i u ulicama Devete brigade i Dr Milovanovića, gde se postavljaju ivičnjaci i priprema terena za asfaltiranje trotoara i novog parkinga. Po završetku ovih radova ekipe Preduzeća za puteve Strabag nastaviće planirano uređenje trotoara, kolovoza i parkinga i u drugima delovima grada, od Slatinskog naselja do Brezonika, naselja Bor 2 i Banjskog polja, u skladu sa planom koji je lokalna samouprava napravila u dogovoru sa meštanima. Očekuje se da ovi radovi budu završeni do kraja maja, a nakon toga počeće projekti od sredstava predviđenih za ovu godinu.
