Pobeda rukometašica Bora na gostovanju u Radincima Mladom Radniku

BOR – Rukometašice Bora pobedile su u 12. kolu Super lige Srbije ekipu Mladi Radnik na gostovanju u Radincima, 30:27, u poluvremenu 20:18 za domaću ekipu. Boranke su loše počele meč i već u osmom minutu Mladi radnik je stigao do sedam golova prednosti, 9:2. Ipak u drugom delu prvog poluvremena Bor je zaigrao organizovanije, smanjio prednost domaćina, a u drugom poluvremenu još boljom igrom borske rukometašice došle su na kraju do pobede i dva izuzetno važna boda.

Najviše golova za Bor postigla je Jelena Bogdanović – 10, dok je najefikasnija u domaćoj ekipi bila Jelena Jovanović sa 11 pogodaka.

Posle ovog kola, sa 12 bodova, one su na deobi od petog do sedmog mesta sa Medicinarom i Radničkim. Iako je prolećni deo prvenstva tek počeo, Bor je praktično obezbedio opstanak u ovom rangu takmičenja, što je bio primaran cilj.