Pobeda rukometašica protiv Jagodine, KMF Rudar u višem rangu
BOR – Rukometašice Bora pobedile su u 18. kolu Super lige Srbije na gostovanju ekipu Jagodine minimalno 24:23. Borska ekipa igrala je dobro protiv odličnog protivnika, posebno u prvom poluvremenu koje su dobile sa pet golova prednosti 17:12. Iako je tada delovalo da će drugo poluvreme borske rukometašice relativno lagano da dobiju, Jagodina je pokazala da ima snagu za preokret i desetak minuta pre kraja meča skoro stigla do nerešenog rezultata. Bor je zahvaljujući dobroj odbrani, pre svega golmana Mikaele Pasati koja je zabeležila 15 odbrana i proglašena za igrača utakmice uspeo da stigne do dva boda. Najviše pogodak u borskoj ekipi postigla je Mia Nedeljković – 6, dok je kod Jagodine Aneta Adžić dala deset golova. Bor je četiri kola pre kraja na trećem mestu sa 27 bodova, četiri više od Rume koja je na četvrtom mestu. Već u subotu u funali Kupa Srbije od 17 sati borska ekipa igraće u Beogradu protiv državnog prvaka Crvene Zvezde.
Klub malog fudbala Rudar 1903 obezbedio je titulu prvaka regionalne futsal lige posle pobede nad Ćuprijom 7:3. Sa svih deset pobeda oni su sigurni u plasman u viši rang takmičenja naredne sezone.
