Pobedama startovale košarkašice i odbojkašice

0

BOR- Borske rukometašice poražene su na gostovanju Železničaru, u Inđiji 21:15. Posle početnog vođstva Železničara, borska ekipa stigla je do prednosti 4:3 i 5:4, ali domaćin, sa nekoliko uzastopnih golova u završnici prvog poluvremena do odmora stekao tri gola prednosti 10:7. Železničar je u nastavku tu prednost održavao, u ravnopravnoj utakmici, a zatim i pojačao pred kraj duela, zbog čega je i razlika od šest golova bila i najubedljivije vođstvo tokom utakmice. Nakon pet kola Super A lige, Boranke ostaju na šestom mestu, sa četiri boda, dok je Železničar sada na osmom mestu, sa tri. Na začelju su Junior i kragujevački Radnički, sa po dva boda.

Rukometaši Bora i kuršumlijske Planinke igrali su nerešeno u Boru 26:26, poluvreme 15:15. I četvrti duel borskog tima potvrdio je da su timovi Prve lige prilično izjednačeni i da će o plasmanu odlučivati nijanse.

Borske košarkašice bile su više nego ubedljive na početku drugoligaškog takmičenja, u utakmici sa Topličaninom iz Prokuplja 97:37. Pitanje pobednika se nije ni postavljalo, naročito nakon fantastičnog starta borske ekipe koja je u prvoj četvrtini postigla čak 40, a protivniku dozvolila samo sedam poena. Sličan početak takmičenja imao je i pirotski Gimnazijalac koji je bio raspoložen protiv Bagdale u Kruševcu- 87:17.

Borske odbojkasice odlično su startovale u novoj sezoni istočne grupe Druge lige: na svom parketu su pobedile ekipu Stampeda iz Niša 3:0 u setovima.

Mladi džudisti Bora nastupali su na tradicionalnom turniru u Aleksandrovcu, gde su u sedam nastupa pionira osvojili pet medalja. Zlatne medalje osvojili su Veljko Simić i Uroš Đurđević, srebrnu Mladen Đorđević, a bronzane Staša Mladenović i Uroš Petrović.

Pobedama startovale košarkašice i odbojkašice , 16. oktobar 2016. (RTV Bor)