Pobede fudbalera, nove medalje karatista

0
IMG-79cf9cdbbafc018f14ff613d2876bc75-V

Tokom vikenda u ligaškim takmičenjima većina fudbalskih klubova ostvarila je pobede. Košarkaši su poraženi u derbiju vrha tabele, a mladi karatisti osvojili su nove medalje na prvenstvu uže Srbije.

BOR – Fudbaleri Bora pobedili su u 20. kolu Srpske lige na domaćem terenu zaječarski Timok 2:0. U regionalnom derbiju Bor je do dva pogotka stigao u prvom poluvremenu. Prvo je, posle prekršaja u kaznenom prostoru Timoka, Krneta postigao gol sa penala za vođstvo od 1:0. Drugi gol za Bor, krajem prvog poluvremena, u 44. minutu, posle odlične akcije Bora na asistenciju Akbabe postigao je Colić, za konačnih 2:0. S obzirom na to da je drugoplasirana Jagodina u ovom kolu poražena na svom terenu od Jedinstva 1:0, Bor je povećao prednost na 16 bodova. Sa 17 pobeda, dva nerešena rezultata i samo jednim porazom i 53 boda on je na prvom mestu, dok Jagodina koja je na drugom mestu ima 37 bodova. Do kraja takmičenja ostalo je još 10 kola u kojima je borskoj ekipi dovoljno šest pobeda da bi i matematički obezbedili titulu prvaka i plasman u viši rang.

U Zoni istok, fudbaleri Slatine su na domaćem terenu igrali nerešeno 2:2 sa negotinskim Hajduk Veljkom. Šest kola pre kraja takmičenja Slatina je peta sa 28 bodova. Timočanin je na prvom mestu sa 49 bodova, sledi Balkanski sa 45, Hajduk Veljko je treći sa 40, a ispred Slatine je i Tanasko Rajić sa 39 bodova.

Zlot je u 17. kolu Borske okružne lige na svom terenu bio ubedljiv protiv Sloge 5:0, a Nemetali su u Donjoj Beloj Reci pobedili Brodoremont 2:1. Na gostovanju Brestovac je pobedio Malu Vrbicu 2:0, Šarbanovac je bio ubedljiv protiv Poloma 6:0, a Krivelj je sa Miloševom igrao nerešeno 1:1. Zlot je prvi sa 48 bodova, Brestovac je na drugom mestu sa 46, a Šarbanovac i Sloga dele treće i četvrto mesto sa 33 boda. Krivelj i Poreč dele deveto i deseto mesto sa 17 bodova, a Nemetali su poslednji sa 7.

Košarkaši Bora poraženi su na gostovanju u Nišu od ekipe Ratnici 86:76. Dva kola kraja takmičenja u Prvoj regionalnoj ligi ove dve ekipe dele treće i četvrto mesto sa 41-nim bodom.

Na prvenstvu Karate saveza uže Srbije 12 takmičara iz Bora osvojilo je ukupno 17 medalja. Najuspešniji je bio Uroš Radivojević koji je osvojio tri zlatne medalje, u katama u apsolutnoj kategoriji i klasi B i u borbama do 52 kilograma. Dve zlatne medalje osvojio je Vuk Mančić u katama u apsolutnoj kategoriji i klasi C, a do prvog mesta stigao je i kata tim muških nada. Uz to borski karatisti osvojili su pet srebrnih i šest bronzanih medalja. Takmičenje na kome je nastupalo 650 takmičara iz 57 klubova bilo je ujedno i kvalifikaciono za republičko prvenstvo Srbije.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE