BOR – Rukometašice Bora pobedile su u 20. kolu Arkus super lige Srbije na domaćem terenu Radnički iz Kragujevca, 29:26, u poluvremenu 15:13. Iako je Radnički bio favorit u ovoj utakmici, Bor je od početka utakmice bio u prednosti i nije dozvolio ekipi iz Kragujevca da dođu do preokreta i da im eventualno ugroze pobedu. U borskoj ekipi najefikasnija je bila Jana Stanković sa devet postignutih pogodaka koja je proglašena za igrača utakmice, a kod Radničkog najviše golova 11 postigla je Teodora Veličković. Dva kola pre kraja prvenstva borska ekipa je sa 14 bodova deseta na tabeli i naredne sezone igraće u ovom rangu takmičenja. Za osvajanje prvog mesta boriće se Bekament koji ima 36 bodova i Jagodina sa 35 koja je sledeći protivnik borskoj ekipi.

Fudbaleri Bora pobedili su u 22. kolu Zone istok, na domaćem terenu Lužnicu 3:1, a Slatina je nove bodove osvojila na gostovanju u Bogovini, gde je savladala BSK 1:0. Posle ovog kola Slatina je na četvrtom mesti sa 41-nim bodom, dok je Bor na deobi petog i šestog mesta sa Đerdapom sa 39 osvojenih bodova. Prva dva mesta zauzimaju Dunav iz Prahova sa 56 i pirotski Tanasko Rajić sa 54 boda.

U Borskoj okružnoj ligi Brestovac je na domaćem terenu pobedio Zlot 2:0, Šarbanovac je istim rezultatom savladao Miloševo, a Nemetali su u Donjoj Beloj Reci bili bolji od Poleta 5:3. Posle poraza od Brestovca Zlot je pao na drugo mesto na tabeli sa 50 bodova, dok je Branik na prvom mestu sa bodom više. Brestovac je na trećem mestu sa 37 bodova, Nemetali dele četvrto i peto mesto sa bodom manje, a Šarbanovac je na deobi osmog i devetog mesta sa Porečom sa 29 bodova.

Takmičar Kik boks kluba Petar Dinić osvojio je zlatni medalju na prvenstvu centralne Srbije u Kruševcu. Dinić je bio najbolji u kadetskog konkurenciji u disciplini lou kik do 57 kilograma.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su tri medalje na Kupu uže Srbije za starije kategorije koji je prethodnog vikenda održan u Raški. Zlatnu medalju u konkurenciji kadeta osvojio je Alen Nestorović, dok su bronzane medalje osvojili Anastasija Đurić kod seniorki i Filip Veselinović kod kadeta.

U Raškoj je održano i takmičenje za mlađe kategorije „Trofej Raške“ na kome je u kategoriji mladih nada Alen Nestorović u konkurenciji do 47 kilograma osvojio treće mesto.