Pobede rukometašica i košarkaša, dobri rezultati strelaca i karatista

BOR – Rukometašice Bora pobedile su na gostovanju u Radincu ekipu Mladi radnik 30:27 u desetom kolu Super B lige. Kolo pre kraja jesenjeg dela takmičenja borska ekipa je na drugom mestu da 16 bodova, dok je na prvom Radnički iz Kragujevca koji je pobedom nad Topličaninom definitivno osvojio titulu jesenjeg prvaka Super B lige.

Košarkaši Bora pobedili su u Beloj Palanci ekipu Mladost Vesna u osmom kolu Prve regionalne lige grupa Istok 89:70. Bor je posle ovog kola sa sedam pobeda i samo jednim porazom u drugom kolu protiv ekipe Morave iz Vladičinog Hana i 15 bodova na deobi prvog i drugog mesta sa Jablanicom iz Medveđe.

Rukometaši Bora poraženi su na svom terenu od prvoplasirane ekipe Jastrebca iz Blaca ubedljivo 29:17. Posle devet odigranih kola Bor je pri dnu tabele, na desetom mestu, Prve regionalne lige grupa Istok.

Košarkaški klub Zicer Bor pobedio je na svom terenu ekipu Zone Boys iz Blaca 80:78. Borani su posle osam odigranih kola treći na tabeli Druge regionalne lige grupa Istok 2 sa 13 osvojenih bodova. Gosti iz Blaca bili su do ovog kola prvi na tabeli sa samo jednim porazom. I posle poraza u Boru oni dele prvo i drugo mesto sa Trijumfom iz Niša.

Odbojkašice Bora poražene su na svom terenu od prvoplasirane ekipe Desetka iz Niša 3:1 u šestom kolu Druge regionalne lige Istok. Sa dve pobede i četiri poraza borska ekipa je sedma na tabeli sa šest osvojenih bodova.

U petom kolu Lige centralne Srbije u streljaštvu, koje je održano u Jagodini, takmičari streljačkog kluba Metalac iz Bora osvojili su jednu srebrnu medalju. U konkurenciji kadeta u gađanju standardnom vazdušnom puškom Mladen Mišković osvojio je drugo mesto, a u pionirskoj konkurenciji Teodor Ivanović zauzeo je peto mesto. Finalno takmičenje Lice centralne Srbije biće održano 28. decembra u Kragujevcu.

Takmičari Karate kluba Bora učestvovali su tokom vikenda na dva turnira, u Kraljevu na memorijalu „“Milan Tošev Toške“ i u Beloj Palanci na sedmom Kimit kupu. Na ovim takmičenjima zlatne medalje osvojili su juniorka Dejana Golubović,  pionirka Marija Đelić i poletarac Dušan Miletić, dok je srebrnu medalju osvojio Alen Nestorović u pionirskoj konkurenciji.