Pobede rukometašica i rukometaša

BOR – Rukometašice Bora pobedile su na svom parketu ekipu Pirota 26:15, poluvreme 12:6 u 15. kolu Super B lige. Pobedu je zabeležio i prvoplasirani beogradski Junior pa drugoplasirani Bor i dalje zaostaje tri boda. Narednu zaostalu utakmicu rukometašice Bora igraju u gostima u sredu sa zrenjaninskim  Proleterom.

Borski rukometaši savladali su ekipu Mladosti iz Zaječara, u 18. kolu Prve lige istok 38:27, poluvreme 19:15. Negotinski Hajduk Veljko podelio je po bod sa Jastrepcem, u Blacu, u utakmici koja je završena nerešeno 30:30. Četiri kola pre kraja sezone, vodi Vranje, sa 31 bodom. Bod manje ima Bela Palanka, tri zaostaje Planinka, a četiri ekipa iz Negotina. Tim Bora je na šestom mestu na tabeli, a Mladost je na pretposlednjem, jedanaestom.

Utakmica 23. kola istočne grupe Srpske lige između fudbalera Trstenika i Bora odložena je. Zaječarski Timok je savladao ekipu Radana 2:0, knjaževački Timočanin poražen je u gostima od despotovačke Sloge, a prahovski Dunav i niški Sinđelić igrali su nerešeno 1:1. Sa po 49 bodova na deobi prvog mesta su Tabane i pirotski Radnički, pet bodova manje ima drugoplasirani Temnić, ekipa Dunava je sa 34 boda na sedmom mestu, Timok je deseti sa 29 bodova, dok je Bor na poslednjem mestu na tabeli.

U 23. kolu Zone istok Šarbanovac je savladao u gostima kladovski Brodoremont 2:0, Hajduk Veljko je u Negotinu bio bolji od ekipe Rudara Alpos 4:2, Kablovi su poraženi od Pukovca 1:0, a boljevački Rtanj poražen je od Zaplanjca 3:1. Na prvom mestu na tabeli sa 58 bodova je Pukovac, ekipa Đerdapa je sa 41 bodom na drugom mestu, Šarbanovac je četvrti sa 40 bodova, a Hajduk Veljko je sa 33 boda na osmom mestu na tabeli.

Mladen Pelemiš iz Kikboks kluba Bor debitovao je, u Vlasotincu, na prvenstvu Srbije u disciplini loukik u seniorskoj konkurenciji. On je poražen u četvrtfinalu od rivala iz beogradskog Pan Džima.

Takmičari Džudo kluba Bor osvojili su šest medalja na memorijalnom turniru Srđan Čolić, u Brusu. Do zlatnih odličja stigli su Uroš Đurđević i Mladen Đorđević, srebrnu medalju osvojili su Obren Antić i takmičar Omladinskog džudo kluba iz Bora Miša Cvetković.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su dve srebrne i bronzanu medalju na Državnom prvenstvu Karate federacije Srbije za poletarce, pionire i nade u Inđiji. Miloš Dimitrijević i Iva Marijanović osvojili su, u katama, srebrne, a Ena Marijanović bronzanu medalju. Blizu odličja, zvanično na petom mestu u Srbiji, takmičenje su završili Anastasija Đurić, Dimitrije Petrović i Pavle Perić u katama i Sanja Lazić u borbama. Državno karate prvenstvo u Inđiji bilo je najmasovnije u minulih 15 godina u Srbiji, sa oko 1200 takmičara iz 131 kluba, a sprovedeno je na čak deset borilišta istovremeno.

Slavica Janković iz borske ekipe Međuopštinske organizacije slepih u Zaječaru osvojila je drugo mesto u kategoriji B-3, a Miroslav Đorđević treće u kategoriji B-1, na prvenstvu Srbije u kuglanju za slepa i slabovida lica u Banji Junaković kod Apatina. Zaviša Gligorijević bio je četvrti u kategoriji B-2, dok je u istoj kategoriji Slovenka Mijalković iz Negotina zauzela šesto mesto.