Pobede za kraj polusezone

U završnom jesenjem kolu, borski rukometaši pobedili su, u gostima, Aleksinac 37:35, poluvreme 20:17 i prvi deo takmičenja završili na drugom mestu na tabeli Prve lige, sa devet trijumfa, nerešenim ishodom i porazom. Odličan bilans omogućiće prolećnu borbu za najviši plasman, mada je jesenji prvak Žitorađa pobedila u Boru, a još bod osvojio je boljevački Rtanj, koji će u nastavak takmičenja sa trećeg mesta i dva boda zaostatka. Boljevačka ekipa očekivano je pobedila tim Pirota, pretposlednji na tabeli, 27:21. Rukometne ekipe istočne Srbije ovim su završile jesenje nastupe. U jačem rangu, grupi istok-zapad Super B lige, negotinski Hajduk Veljko je u sredini tabele, sa šest pobeda i četiri poraza u 11 kola, a u drugom stepenu takmičenja rukometašica, ekipa Zaječara je na trećem mestu, sa šest pobeda i dva poraza i utakmicom manje, što joj daje realne šanse da se bori za najjači rang takmičenja, gde je već tim Bora. Dve rukometne ekipe sastaće se i u kupu istočne Srbije, u terminu koji će naknadno biti utvrđen.

Košarkaši Bora, sa 113 poena protiv Morave iz Vladičinog Hana, kojoj su dozvolili da postigne 22 poena manje, najefikasnija su ekipa 11. kola Prve regionalne lige, a odbrana rivala otključana je još u prvoj četvrtini, u kojoj su domaći postigli čak 37 poena i u dobrom raspoloženju i zaključili duel koji im je obezbedio korak bliže sredini tabele, sada sa pet trijumfa i šest poraza, iako gosti i dalje imaju dva trijumfa više.

Prema očekivanjima proteklo je i deveto kolo Druge lige istok za odbojkašice. Ekipa Bora je u ranije odigranoj utakmici savladala Paraćin, bez izgubljenog seta, a nove trijumfe obezbedile su i ekipe Zaječara, 3:0 nad Pirotom i Majdanpeka, 3:1 u setovima nad ekipom Kuršumlije. Hajduk Veljko je poražen kod kuće od Studenta 3:1. Vodeći Zaječar ima svih 27 bodova, Bor je na trećem mestu, sa 20, a 18 bodova ima ekipa Majdanpeka. Ekipa iz Negotina je na desetom mestu na tabeli.

Iako su na trećem ligaškom turniru poraženi od Vranja 4:0 i kladovskog Đerdapa 4:1, stonoteniseri Bora savladali su ekipu Hajduk Veljka 4:1 i izborili nastup u plej ofu za popunu druge lige, što je više od očekivanog u novoj sezoni. Dobar nastup imao je i podmladak borskog kluba, koji je, kao drugi tim, savladao ekipu iz Vlasotinca, a poražen je od ekipa Vladičinog Hana i surduličkog Belog Polja. Za prvi tim Bora bodove su osvajali Aleksandar i Nebojša Buđelan i Elvis Krajišnik, a za podmladak Vladan Kostadinović, Vuk Buđelan, Jana Bojković i Vukašin Jovanović.