Počela isplata državne pomoći za štetu od požara
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede započelo je isporuku direktne pomoći poljoprivrednicima čija su gazdinstva pretrpela značajne štete u požarima koji su pre mesec dana pogodili više područja u Srbiji. U Boru je u toku isplata novčane pomoći građanima koji su prijavili štetu od požara, a podneta je 51 prijava. Gradska pomoć biće isplaćena domaćinstvima kojima su stradali usevi, mehanizacija, voćnjaci ili objekti.
BOR, SRBIJA – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede započelo je isporuku direktne pomoći poljoprivrednicima čija su gazdinstva pretrpela značajne štete u požarima koji su pre mesec dana pogodili više područja u Srbiji.
U Boru je u toku isplata novčane pomoći građanima koji su prijavili štetu od požara, a podneta je 51 prijava. Gradska pomoć biće isplaćena domaćinstvima kojima su stradali usevi, mehanizacija, voćnjaci ili objekti.
Pomoć za izgorele useve i pašnjake, isplaćivaće se stopostotno, kao i za mehanizaciju, u zavisnosti od toga da li je mašina bila nova ili starija odnosno polovna. Domaćinstva kojim su izgoreli voćnjaci davaće se pomoć za nabavku novih sadnica, za pomoćne objekte, štale i šupe pomoć će iznositi 50 odsto vrednosti, a za objekte u kojima ljudi ne stanuju, odnosno vikendice, 30 odsto. Procenjuje se da je u požarima u okolini Bora oštećeno 15 objekata.
