Počeli 61. Susreti sela u Boru
Tradicionalna manifestacija Susreti sela počela je 20. marta. Deset sela sa teritorije grada Bora takmičiće se do maja, kada će se organizovati završna manifestacija.
BOR – Manifestacija „Susreti sela“ grada Bora otvorena je sinoć, u selu Krivelj, čime je započeto njeno 61. izdanje. Domaćin svečanog otvaranja bio je KUD „Banjica“ iz Krivelja, dok su gosti bili KUD „Lozovica“ iz Gornjana.
Ova tradicionalna manifestacija ove godine okuplja deset kulturno – umetničkih društava iz borskih sela, koja će kroz pesmu, igru i običaje predstaviti bogatstvo narodne tradicije. Kako je na svečanom otvaranju rekao pomoćnik gradonačelnika Bora Boban Stojanović, dok god ima učesnika na ovakvima susretima, posebno mladih i dece, borska sela će živeti, a tradicija će se sačuvati.
Nakon otvaranja, susreti se nastavljaju u subotu, 22. marta, u selu Slatina i u nedelju, 23. marta, u selu Brestovac.
Organizator manifestacije je Ustanova „Centar za kulturu“, uz podršku seoskih kulturno-umetničkih društava, dok je grad Bor tradicionalni pokrovitelj ove značajne manifestacije.
