Počelo prijavljivanje penzionera za besplatnu rehabilitaciju u banjama
Republički fond Penzijsko-invalidskog osiguranja objavio je poziv za penzionere da se prijave za besplatnu rehabilitaciju u banjama. Prijave su otvorene do 2. marta.
BOR – Članovi sindikata penzionera „Nezavisnost“ u Boru, od 17. februara mogu se prijaviti za besplatnu rehabilitaciju u banjama u Klubu za stara lica, svakog radnog dana od 9 do 11 sati 30 minuta. Ostali penzioneri mogu se prijaviti u Klubu penzionera na Drugom kilometru.
Mogućnost da konkurišu imaju svi korisnici starosne, prevremene starosne, invalidske i porodične penzije kojima je prebivalište u Srbiji, a visina penzije do 37.809 dinara. Uslov je da od 2020. nisu koristili ovo pravo i da nemaju druge prihode osim penzije. Osim popunjene prijave potrebno je da prilože penzijski ček i medicinsku dokumentaciju, ukoliko je poseduju.
Preliminarna rang lista korisnika koji ispunjavaju uslove biće objavljena 21. radnog dana od dana zatvaranja oglasa odnosno krajem marta. Penzioneri koji ne ostvare ovo pravo imaju mogućnost žalbe, a po njihovom razmatranju biće objavljene konačne rang liste na oglasnim tablama u filijalama Fonda i u udruženjima penzionera gde su se prijavili.
