Počeo drugi krug javnih radova u Boru
BOR – U javnim i javno komunalnim preduzećima u Boru počeo je drugi krug javnih radova namenjen teže zapošljivim kategorijama, koji se finansira iz budžeta Grada Bora.
Na ovim javnim radovima angažovano je 64 lica u sedam preduzeća iz javnog sektora, najviše u Javnom komunalnom preduzeću „3. oktobar“ i to nekvalifikovanih radnika, žena i deset osoba sa invaliditetom. Mesečna naknada je ove godine povećana i iznosi 30 hiljada dinara.
Za javne radove je iz gradskog budžeta ove godine odvojeno 25 miliona dinara, a za sve programe zapošljavanja po lokalnom akcionom planu, koji podrazumevaju i samozapošljavanje i novo zapošljavanje izdvojeno je više od 48 miliona dinara.
