Počeo „Moriek 2016“ u Brestovačkoj Banji
BOR – Tradicionalni Međunarodni omladinski radno istraživački kamp – Moriek održava se i ove godine u Brestovačkoj Banji pored Bora.
Volonteri će biti angažovani u dve oblasti – ekološkoj i arheološkoj. U okviru ekološkog dela biće renovirani mostovi u Brestovačkoj Banji i uređeno i očišćeno korito Brestovačke reke, a u arheološkom delu učesnici kampa će pomoći istraživanje nalazišta Ružana iz praistorijskog perioda.
„Moriek“ će trajati do 22. avgusta, a osim volontera iz Srbije, u programu učestvuju i mladi ljudi iz Španije, Grčke, Japana, Rusije i Francuske.
Kamp je podržan od Ministarstva omladine i sporta i jedan je od 35 kampova koji se ove godine održavaju u Srbiji pod njegovim pokroviteljstvom.
