Počinje prijavljivanje za podsticaje u biljnoj proizvodnji
Poljoprivrednici širom Srbije mogu da se prijave za podsticaje u biljnoj proizvodnji u iznosu od 18.000 dinara po hektaru. Javni poziv biće otvoren u narednih mesec dana.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je da će sredstva biti isplaćivana direktno na račune poljoprivrednika, ali uz obavezu da se u celosti opravdaju računima za repromaterijal nakon isplate.
Prihvatljivi su računi izdati u periodu od 1. avgusta 2025. do 31. jula 2026. godine, a isplaćeni podsticaj potrebno je opravdati najkasnije do 31. jula 2026. godine.
Ukoliko korisnik ne opravda celokupan iznos, dužan je da srazmerni deo sredstava vrati, u skladu sa zakonom.
Kako navode u resornom ministarstvu, isplata sredstava će se vršiti odmah po dobijanju i obradi zahteva.
