Počinju funkcionalne probe u toplanama
Za predstojeću grejnu sezonu obezbeđeno je dovoljno energenata, izjavio je ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić, koji je najavio i da od prvog oktobra u toplanama širom Srbije počinju funkcionalne, odnosno tople probe. „U grejnu sezonu ulazimo potpuno spremni i poruka za sve građane Srbije koji su na daljinskom sistemu grejanja je da će im stanovi biti topli ove godine“, rekao je ministar Antić javnom servisu.
Obezbeđene su dovoljne količine gasa, na tržištu je takođe dovoljno mazuta i ostalih energenata i ne postoji bojazan ni u jednom gradu da može biti značajnijih problema, kazao je ministar.
