Podela penzionerskih kartica u kancelariji MZ Mladost i sledećeg četvrtka
BOR – Službenici borske filijale Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje nastavili su danas podelu penzionerskih kartica po seoskim i gradskim mesnim zajednicama. Akcija je organizovana u selu Šarbanovac i u kancelariji Mesne zajednice Mladost u Boru, gde je sugrađanima koji su završili radni vek kartice uručio gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić. Prema rečima direktora filijale PIO fonda u Boru, Verice Čarapić, kartice su, od početka akcije do sada, uručene trećini od ukupno 33.700 penzionera.
„Podeljeno je više od deset hiljada penzionerskih kartica. Zadovoljni smo sprovedenim aktivnostima i odzivom penzionera, koje je nešto veće u seoskim mesnim zajednicama, nego u gradu. Pošto je Mesna zajednica Mladost u Boru velika i ima tri hiljade penzionera mi ćemo akciju ovde organizovati još jednom. Naš cilj je da svi penzioneri što pre dobiju svoje identifikacione kartice“, istakla je direktor filijale PIO fonda u Boru Verica Čarapić.
Penzionerske identifikacione kartice u ponedeljak će moći da dobiju korisnici u naselju Bor 2, a u najbrojnijoj gradskoj mesnoj zajednici Mladost, koja ima tri hiljade korisnika penzija, akcija će biće nastavljena u četvrtak 4. oktobra od 8 do 14 časova. Kancelarija ove mesne zajednice nalazi se u Ustanovi sportski centar.
