Podeljene novčane nagrade najboljim borskim učenicima
BOR – U Muzičkoj školi u Boru danas su podeljene novčane nagrade, mentorima, najboljim učenicima borskih osnovnih i srednjih škola, vukovcima i onima koji su osvojili neko od prva tri mesta na republičkim takmičenjima. Nosiocima Vukove diplome u osnovnim školama pripalo je po pet i po, a gimnazijalcima po šest hiljada dinara, učenicima, koji su osvojili prva tri mesta, od četiri do pet hiljada dinara.
Ove godine Grad Bor je dodelio 131 nagradu osnovcima, a srednjoškolcima 57, od toga iz osnovnih škola je 29 vukovaca, a 26 iz četiri srednje škole. Broj nagrađenih je, približno, isti kao i prošle godine, a opredeljena sredstva za nagrade su blizu milion dinara.
„Nastavili smo tradiciju podele nagrada našim najuspešnijm đacima. Broj je približno isti kao i lani, a ovaj iznos njima mnogo znači, jer ih na neki način stimuliše za dalji rad“, rekla je na prigodnoj svečanosti Tamara Paunović, član Gradskog veća.
Veliki doprinos postignutim rezultatima dali su i mentori koji su radili sa učenicima. Ove godine nagrađeno je njih 62.
