Pomoć u kući za 75 lica u opštini Majdanpek
Uslugu pomoć u kući, koju realizuje Centar za socijalni rad opštine Majdanpek, u 2024. godini koristilo je 75 lica, najviše u Majdanpeku – 35. O starim i bolesnim osobama, koje su koristile ovu uslugu, brinulo je šest gerontodomaćica i dva stručna radnika. Za ove namene u prošloj godini utrošeno je ukupno 8,7 miliona dinara.
MAJDANPEK – Uslugu pomoć u kući, koju realizuje Centar za socijalni rad opštine Majdanpek , u 2024.oj godini koristilo je 75 lica, najviše u Majdanpeku – 35. O starim i bolesnim osobama, koje su koristile ovu uslugu, brinulo je šest gerontodomaćica i dva stručna radnika.
“Osim u Majdanpeku, usluga pomoć u kući, u prošloj godini realizovana je i na području Donjeg Milanovca, Rudne Glave, Klokočevca i Boljetina”, kaže Vesna Tričković, direktorka Centra za socijalni rad opštine Majdanpek.
Za ove namene iz opštinskog budžeta u prošloj godini izdvojeno je 6,6 miliona dinara. Uz dodatni namenski transfer za realizaciju usluge pomoć u kući na području opštine Majdanpek, u 2024. godini utrošeno je ukupno 8,7 miliona dinara.
