Pomoć za borska domaćinstva koja su pretrpela štetu u požarima
Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici odluku o pomoći domaćinstvima kojima su u nedavnim požarima stradali usevi, mehanizacija, voćnjaci ili objekti. Po završetku administrativne procedure i obrade procene komisije, građani će dobiti rešenja na osnovu kojih će im biti isplaćena pomoć.
BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici odluku o pomoći domaćinstvima kojima su u nedavnim požarima stradali usevi, mehanizacija, voćnjaci ili objekti.
Kako je rečeno na sednici, komisija koju je formirao grad, obišla je pedesetak domaćinstava, koja su prijavila štetu, a ukoliko ima još oštećenih, mogu i dalje da se prijave i komisija će izaći na teren.
Prema usvojenoj odluci, pomoć za izgorele useve i pašnjake, isplaćivaće se stopostotno, kao i za mehanizaciju, u zavisnosti od toga da li je mašina bila nova ili starija odnosno polovna. Domaćinstva kojim su izgoreli voćnjaci davaće se pomoć za nabavku novih sadnica, za pomoćne objekte, štale i šupe pomoć će iznositi 50 odsto vrednosti, a za objekte u kojima ljudi ne stanuju, odnosno vikendice, 30 odsto.
Procenjuje se da je u požarima u okolini Bora oštećeno 15 objekata. Po završetku administrativne procedure i obrade procene komisije, građani će dobiti rešenja, na osnovu kojih će im biti isplaćena pomoć.
