Poraz košarkaša Bora od ekipe Fair Play 74:65

BOR – Košarkaši Bora poraženi su na domaćem terenu u petom kolu Druge lige Srbije od ekipe Fair Play iz Niša 74:65. Gosti iz Niša su rezultatski opravdali ulogu favorita u ovoj utakmici, ali je borski tim pokazao da može uspešno da igra protiv najkvalitetnijih ekipa Druge lige Srbije.

Većim delom utakmice vodila se ravnopravna borba. košarkaši Bora završili su prvu četvrtinu sa tri poena prednosti, 23:20, ali je pred kraj druge četvrtine došlo do pada u igri, pa su gosti iz Niša na poluvreme otišli sa pet poena prednosti 42:37.

Borska ekipa je do kraja treće četvrtine zbog pet ličnih grešaka i povreda ostala bez nekoliko ključnih igrača, ali je Bor uspeo da drži ritam i stalno bude na korak od protivnika, što ipak nije bilo dovoljno za pobedu.

Najviše poena za Borane – 24 postigao je Đorđe Rakočević, dok je u ekipi Fair Play najefikasniji bio Aleksa Simović sa 20 poena.

Posle pet odigranih kola Bor je na poslednjem mestu na tabeli Druge lige Srbije grupa Juga, a u narednom kolu gostuju u Smederevskoj Palanci ekipi Mladosti, koja je pretposlednja.