Poraz košarkašica, pobede košarkaša i kuglaša

0

Borske ekipe koje se nastupaju u ligaškim takmičenjima proteklog vikenda ostvarile su polovičan uspeh. pobede su zabeležili košarkaši, rukometaši i kuglaši, dok su košarkašice poražene.

BOR – Košarkašice Rudara 1903 poražene su u sedmom kolu Druge lige Srbije na domećem terenu od prvoplasirane Topolčanke minimalno 75:74, u poluvremenu 38:36 za Rudar. Rudar je utakmicu počeo dobro i većim delom bio u vođstvu protiv ekipe, koja u dosadašnjem delu prvenstva ostvarila sve pobede. Topolčanka je na kraju ipak uspela da izbori nove bodove i zabeleži sedmu pobedu. Posle ovog kola Rudar je na deobi od četvrtog do sedmog mesta sa 11 osvojenih bodova sa ekipama Student, Ras i Proleter.

Košarkaši Bora pobedili su na domaćem terenu, u osmom kolu Prve regionalne lige grupa istok B, ekipu Knjaževca ubedljivo 103:82.  Posle ovog kola Bor je prvi na tabeli sa sedam pobeda i jednim porazom i 15 bodova. Slede Marinos i Niš sa bodom manje i Jablanica sa 13 i ovo će najverovatnije biti učesnici plej of faze takmičenja.

Rukometaši Bora pobedili su na domaćem terenu ekipu Žitorađe 31:24 u desetom kolu Prve regionalne lige.

U poslednjem kolu Borske okružne lige Brestovac je na svom terenu savladao Radnički 7:0, Krivelj je pobedio Poreč 2:0, Šarbanovac je kao domaćin poražen od Mileševa 3:1, a Nemetali u gostima od Poloma 2:0. Jesenji prvak Borske okružne lige je Branik iz Štubika sa 40 bodova. Najbolje plasirana ekipa iz Bora je Šarbanovac na šestom mestu sa 29 bodova, Nemetali su osmi sa 19, koliko ima i deveta Urovica, slede Krivelj i Brestovac sa po 17 bodova na desetom i jedanaestom mestu.

Kuglaši borskog Bakra zabeležili su novu pobedu u 12. kolu Prve srpske lige. Oni su Smederevu savladali Leštar 7:1. Igrač utakmice bio je Jovica Veličkovski sa 576 oborenih čunjeva. Bor je posle ovog kola prvi na tabeli bez poraza u dosadašnjem delu takmičenja.

U gradskom derbiju sedmog kola Kvalitetne lige Srbije za stonotenisere, ekipa Kopera je savladala Bor 2, 4:2. Koper je trenutno drugi na tabeli i ima mogućnost da u nastavku takmičenja izbori plasman u viši rang.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su na Kupu Srbije za poletarce pionire i nade devet medalja, tri zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu. Dve zlatne medalje osvojio je Uroš Radivojević, a jednu Veljko Živanović.