Poraz rukometašica, polovičan uspeh fudbalera

0

U ligaškim takmičenjima tokom vikenda rukometašice su poražene, košarkaši su bez borbe odneli pobedu, dok su fudbaleri imali polovičan uspeh. Nove medalje osvojili su karatisti i džudisti.

BOR – Rukometašice Bora poražene su na gostovanju u Novoj Pazovi od Mladosti ubedljivo 32:16 u 17. kolu Arkus super lige Srbije. Mladost je od početka utakmice bila znatno bolja ekipa i na poluvreme otišla sa čak 12 golova prednosti 20:8, koju ju u drugom delu utakmice samo povećala. Bor se posle ovog kola zadržao na 8. mestu sa 13 osvojenih bodova, dva više od devetoplasirane Naise, koja je u ovom kolu bila slobodna.

Utakmica petog kola plej ofa Prve regionalne lige između košarkaša Bora i Topliičanina registovana je službenim rezultatom 20:0 za Bor jer gosti nisu doputovali na utakmicu. Bor je osvajanjem ovih bodova ostao na deobi prvog mesta sa niškim Konstantinom, sa 19 osvojenih bodova.

U 17. kolu Zone istok fudbaleri Bora igrali su nerešeno 1:1 na gostovanju u Beloj Palanci sa Rajkom Mitićem. Zlot je na svom terenu pobedio Lužnicu 2:1, dok je Slatina bila slobodna. Posle drugog kola prolećnog dela prvenstva Bor je umanjio šanse da stigne prvoplasirani Đerdap koji sada, zahvaljujući pobedi nad Ozrenom 9:0 ima pet bodova prednosti, alči se zadržao na drugom mestu. Zlot je sa 22 osvojena boda na deobi sedmog i osmog mesta sa Slatinom koja ima utakmicu manje.

Na početku prolećnog dela prvenstva Borske okružne lige, Šarbanovac je na svom terenu pobedio Rudnu Glavu 4:3, Brestovac je savladao Urovicu 5:2, Krivelj je poražen od Radničkog 3:2, kao i Nemetali od Ključa 2:1. Šarbanovac posle ovog kola deli četvrto i peto mesto sa 32 boda, Brestovac je osmi sa 23, Nemetali deveti sa 20, a Krivelj je 11 sa 17 osvojenih bodova.

Na državnom prvenstvu u Mladenovcu za mlađe uzraste u katama takmičari karate kluba Bor osvojili su sedam medalja, jednu zlatnu, jednu srebrnu i pet bronzanih. Zlatnu medalju osvojio je Marko Trujić, do drugog mesta stigao je Lazar Mitić, dve bronzane medalje osvojio je Andrija Stanković, a po jednu Filip Bejić, Marta Miletić i Jovan Simonović.

Takmičari džudo kluba Kruna osvojili su jednu srebrnu i dve bronzane medalje na međunarodnom memorijalnom turniru „Nenad Cvetković Cvele“ za starije poletarce, mlađe i starije pionire, koji je održan u Nišu. Andrej Knežević osvojio je srebrnu medalju, dok su bronzane osvojili Stefan Stankovski i Maša Sokočanin.

Karate klub Sureido Dođo organizovao je tokom vikenda u Boru humanitarni turnir na kome je učestvovalo 90 takmičara iz četiri kluba iz Bora i Zaječara. Prikupljeno je i uplaćeno na račun više od 60 hiljada dinara namenjenih lečenju Marije Gambošević.