Porazi rukometašica i košarkaša, pobede fudbalera i košarkašica

BOR – Rukometašice Bora poražene su u 14. kolu Super lige Srbije na gostovanju u Kragujevcu od Radničkog 32:23, u poluvremenu 18:10. U borskoj ekipi najefikasnija je bila Ana Marković sa sedam postignutih golova, dok je kod domaćina najviše pogodaka postigla Teodora Veličković – devet. Boranke su sa 12 osvojenih bodova na deobi sedmog i osmog mesta sa Medicinarom iz Šapca. Već u petak, 12. marta, rukometašice Bora će učestvovati u završnici Kup takmičenja Srbije u Smederevu, gde će u polufinalu igrati protiv šampiona Srbije, ekipe Jagodine. Finale kupa igraće se dan kasnije takođe u Smederevu.

Košarkaši Bora i Rudara 1903 poraženi su u trećem kolu plej aut faze takmičenja u Drugoj ligi Srbije i Prvoj regionalnoj ligi. Bor je kao domaćin poražen od Svetog Đorđa iz Žitišta 80:72, u poluvremenu 41:30. Utakmicu je presudila druga četvrtina koju su gosti dobili sa 13 poena razlike, a ovu prednost uspeli su da zadrže do kraja utakmice. Posle trećeg kola Bor je pretposlednji na tabeli, gotovo bez izgleda da opstane u Drugoj ligi Srbije.

Rudar 1903 poražen na gostovanju u Dimitrovgradu od istoimene ekipe minimalno 82:80, u poluvremenu 35:34 za Rudar. Posle trećeg kola ekipa Rudara je na deobi od prvog, drugog i trećeg mesta sa 11 osvojenih bodova.

Košarkašice Rudara 1903 pobedile su u prvom kolu plej of faze takmičenja Prve regionalne lige Zvečan u Zubinom potoku ubedljivo 105:42. Boranke su na drugom mestu iza ekipe Lima i bore se za ulazak u viši rang takmičenja.

Borski fudbaleri bili su uspešni na početku prolećnog dela prvenstva Zone istok. Bor je u derbiju vrha tabele u Negotinu pobedio Hajduk Veljka 2:1, dok je Slatina na domaćem terenu slavila protiv Branika iz Štubika 6:1. Sa 34 boda Bor je na trećem mestu i ima pet bodova manje od prvoplasiranog Tanaska Rajića i dva boda manje od Hajduk Veljka. Slatina je na četvrtom mestu sa 32 osvojena boda.

Na prvenstvu centralne Srbije u streljaštvu za mlađe kategorije koje je tokom vikenda održano u Nišu, Boranin Mladen Mišković iz streljačkog kluba Metalac, osvojio je drugo mesto u kategoriji mlađih juniora sa 580 krugova. On će za dve nedelje učestvovati u Smederevu na državnom prvenstvu.