Poslednji ovogodišnji prijem građana organizovan u Krivelju
Poslednji prijem građana u seoskim menim zajednicama za ovu sezonu, u okviru planiranja gradskog budžeta za narednu godinu i radova u predstojećoj građevinskoj sezoni održan je u selu Krivelju. Specifičnost ovog sela je da je rešenje njegovog statusa u neizvesnom višegodišnjem procesu, a da su potrebe i problemi meštana u tesnoj vezi sa višedecenijskim rudarenjem koje je dolaskom kineske kompanije intenzivirano.
KRIVELJ, BOR – Do rešenja statusa sela Krivelj, lokalna samouprava je dužna da omogući meštanima da lakše prevaziđu prelazni period i probleme uslovljene višedecenijskim rudarenjem. Kao i u ostalim selima koja su direktno ili indirektno ugrožena eksploatacijom rude i ovde će se i dalje uređivati putna infrastruktura, sanirati dotrajala elektro mreža, ulagati u razvoj školstva i sporta. Između ostalog, plan nadležnih u Gradskoj upravi je da se u narednoj godini obezbede sredstva i adaptira Osnovna škola „Đura Jakšić“ u ovom selu, kao i da se uredi stadion lokalnog fudbalskog kluba, saopšteno je na prijemu građana u selu Krivelj.
„Problemi meštana ovog sela su gotovo identični poteškoćama koje imaju žitelji ostalih sredina obuhvaćenih rudarenjem. Stanovnici očekuju kvalitetniju infrastrukturu – puteve, vodovod, rasvetu, uređenje centara sela, škola i drugih javnih objekata. Sve dok ima domaćinstava na tim prostorima mi iz lokalne vlasti ćemo im omogućiti uslove dostojne života. Važno je da su u rešavanju zaista nagomilanih problema u ovim selima aktivni predstavnici rudarskih kompanija, saveta mesnih zajednica kao i Gradske uprave„, naglasio je na prijemu pomoćnik gradonačelnika Bora Marko Nikolić.
Prema nezvaničnim informacijama, između dva prethodna popisa stanovništva, više od polovine ukupnog broja žitelja Krivelja je odlučilo da napusti ognjište, usled širenja rudarstva i ekoloških problema koji traju decenijama.
