Potpisani novi ugovori za energetsku efikasnost u Boru
U Gradskoj upravi u Boru potpisani su novi ugovori sa građanima koji su ostvarili pravo na sufinansiranje mera energetske efikasnosti kuća i stanova. Reč je o nastavku realizacije programa za koji je ukupno opredeljeno 37,5 miliona dinara.
BOR – U Gradskoj upravi u Boru potpisani su ugovori sa građanima koji su ispunili uslove na konkursu za mere energetske efikasnosti kuća i stanova. Ovom prilikom dodeljeno je 58 ugovora, a u prethodnom periodu potpisano je još stotinu, 90 sa građanima i 10 sa socijalno ugroženim porodicama.
Najveći broj ugovora odnosi se na mere zamene spoljnih prozora i vrata, izolacije fasada, izolacije krovova, nabavku kotlova ili solarnih panela.
Sredstva za sufinansiranje obezbeđena su prošle godine, a sa potpisivanjem ugovora donekle se kasnilo zbog tehničkih problema. Korisnici mera u narednom periodu dogovaraju sa izvođačima radova rokove ugradnje, a svi poslovi trebalo bi da budu završeni u periodu od šest meseci.
Građani za ove mere dobijaju 50 odsto iznosa investicije, dok socijalno ugrožene porodice dobijaju 90 odsto. Za mere energetske efikasnosti ukupno je izdvojeno 37 i po miliona dinara, od kojih je grad obezbedio 15 miliona, a ministarstvo energetike 22 i po miliona.
